Керівники організації

Танюк Леонід Степанович

(1992 – 2014)

Народився 8 липня 1938 у с.Жукин, Вишгородський район, Київська область, помер 18 березня 2016 року у Києві. Під час навчання в Київському театральному інституті ім. Карпенка-Карого (1958-1963) познайомився з дисидентами Іваном Світличним, Аллою Горською, Василем Стусом, В’ячеславом Чорноволом та іншими. Вів правозахисну діяльність, за що його в 1988 р. звільнили з посади головного режисера Київського молодіжного театру без права на режисуру.

Автор понад 600 публікацій на теми культури, політики, мистецтва, збірок поезій, перекладач творів, режисер понад 50 вистав. Сценарист «Голод-33», автор серії телефільмів про Розстріляне Відродження.

Був народним депутатом України I-VI скликань від Народного Руху України (НРУ), автором і співавтором понад 60 законів, зокрема “Про культуру”, “Про мови в Українській РСР”, “Про Державний герб України”. У 1990-1994 — голова Комісії Верховної Ради України з питань культури та духовного відродження. Член Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Від 1992 року Лесь Танюк – Голова Національної спілки театральних діячів України, голова Всеукраїнського товариства “Меморіал” ім. В. Стуса (до 2014). Був також головою Всеукраїнського комітету з підготовки суду над КПРС-КПУ за злочини тоталітаризму “Нюрнберг-2”, створеного з ініціативи “Меморіалу”.

Заслужений діяч мистецтв України (1995) та Народний артист України (2008). Професор Київського державного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого.

Кубів Степан Іванович

(з 2014 року)

Народився у с. Мшанець, Зборівський район, Тернопільська область. Закінчив математичний факультет.Львівського державного університету ім. Івана Франка. Займався громадською роботою , працював у обласній координаційній раді науково-технічної творчої молоді, молодіжному науково-економічному об’єднанні “Студентський Львів”.

З квітня 2006 до грудня 2012 року – депутат Львівської обласної ради. Кандидат економічних наук , доцент. Народний депутат України VII та VIII скликання У 2014 році – глава Національного банку України. У 2016 році призначений посаду першого віце-прем’єр-міністра і міністра економічного розвитку і торгівлі

З 2007 Степан Кубів є співзасновником «Мистецького фонду імені Короля Данила», який зайнявся реалізацією творчих і національно-культурних інтересів, підтримкою і розвитком мистецтва, популяризацією духовних і творчих цінностей. У цій роботі успішно підготовлено та видано найрізноманітніші видавничі проекти –наукові дослідження, альбоми, атласи, мапи, ілюстровані каталоги, журнали та альманахи.

Під час масових антиурядових виступів в Україні 2013-2014 роки Степан Кубів був комендантом Евромайдану в Києві.

З 2014 року голова Всеукраїнського товариства “Меморіал” ім. В. Стуса.

en_US